Projekt ERASMUS+ Coding Digital Education Games, Coimbra -Portugalia. Dzień 4

Czwarty dzień wyjazdu obfitował w kolejne przygotowane przez organizatorów atrakcje. Z samego rana uczestnicy mobilności udali się do Portugal dos Pequenitos. Jest to park miniatur w Coimbrze, składający się z miniaturowych wersji portugalskich domów i pomników oraz posiadający pawilony poświęcone byłym koloniom portugalskim. Można powiedzieć: Portugalia w pigułce. Mogliśmy dowiedzieć się dużo rzeczy o historii tego kraju i wielu ciekawostek, np. że tradycję picia herbaty Wielka Brytania zawdzięcza właśnie Portugalii. Po obiedzie młodzież zwiedziła jedną z najstarszych wyższych uczelni w Europie - Uniwersytet w Coimbrze, na którym uczy się około 25 tysięcy studentów różnych kierunków. Studenci stanowią ponad 20% populacji całego miasta. Wieczorem odbyła się uroczysta pożegnalna kolacja, po której wszystkim uczestnikom mobilności wręczono certyfikaty potwierdzające udział w pracach nad projektem.