Warsztaty „Mobilnej Akademii Telewizyjnej” w ZSOiE

Pracownicy telewizji przeprowadzili warsztaty na temat najważniejszych zasad nagrywania smartfonem, wykorzystania dostępnych gadżetów (selfie stick, miniobiektywy i monopady) oraz montowania plików video. Pan Krzysztof Tomicz (montażysta, kamerzysta) szczegółowo przedstawił nam te tematy. Dowiedzieliśmy się, jak wykorzystać w pełni potencjał smartfonów – przy użyciu telefonu możemy uzyskać niezwykłe efekty. Mogliśmy przez chwilę poczuć się jak prawdziwe gwiazdy Hollywood. Po warsztatach kilkoro z nas udzieliło wywiadu na temat pracy w redakcji gazetki szkolnej oraz funkcjonowania telewizji ZSOiE TV. Pytania zadawał nam Pani reporter Marta Zielińska, a nad dźwiękiem czuwał Pan Jarosław Stawarski. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas tego spotkania umożliwią nam podniesienie jakości pracy naszej telewizji oraz gazetki. Profesjonaliści przybliżyli nam także jak wygląda praca w telewizji, zmotywowali do dalszej działalności i zachęcili do wysyłania materiałów dotyczących wydarzeń w naszym mieście, a także z życia szkoły.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję wzięcia udziału w tym projekcie.

Reportaż zostanie wyemitowany w sobotę, 9 kwietnia o godzinie 10:30 na kanale TVP3 Gorzów Wielkopolski. Zapraszamy do obejrzenia.

 

 

Tekst: Julia Ratomska, Weronika Kozakiewicz, Jakub Krojcer

Zdjęcia: Diana Mattya