AKCJA REWITALIZACJI PARKU MIEJSKIEGO

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku był współorganizatorem w/w akcji. Nasza młodzież pomagała w rejestracji uczestników sprzątania, rozdawała: worki, identyfikatory, rękawice, zbierała śmieci, roznosiła posiłki (słodkie bułki), napoje (kawę, herbatę). Młodzież z ZSOiE i NGdM oraz nauczyciele brali czynny udział w pracach związanych z wykopywaniem zbędnych krzewów, wynoszeniem gałęzi na kilkudziesięciometrowym pasie po obu stronach głównej drogi w parku. Akcja zakończona została wspólnym ogniskiem. Podczas trwania posiłku uczniowie klas: 1n, 2n, 3n oraz 2i ZSOiE, pod czujnym okiem p. Wojtka Szturomskiego, przedstawili program artystyczny śpiewając piosenki biesiadne. Młodzież spisała się na medal. Efekt sobotnich prac jest imponujący. Na wiosnę planowane jest kolejne seminarium parkowe, może i tym razem wspólnie popracujemy na rzecz lubskiego parku.