Halloween w naszej szkole

Kształcenie w uczniach potrzeby uczenia się języka angielskiego, tak niezbędnego w dzisiejszym świecie, jest priorytetem naszej szkoły. Robimy to na wiele sposobów, m.in. ucząc tradycji typowych dla krajów anglojęzycznych.

W piątek, 29 października 2021 roku uczniowie podczas lekcji języka angielskiego wzięli udział w lekcji kulturowej na temat amerykańskiego święta Halloween. Mieli oni szansę poznać ciekawostki i rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego coraz bardziej popularnego w Polsce zwyczaju. Prezentacja, przygotowana przez uczennice klasy 3 GP, odbyła się w języku angielskim, więc uczniowie poznali i utrwalili kluczowe wyrażenia symboli Halloween'owych - rozpoznawanych na całym świecie. Zdobywanie wiedzy o kulturze danego obszaru językowego jest dla uczniów sposobem zaspokajania ich naturalnej ciekawości świata. Poruszana na zajęciach tematyka umożliwia również realizację wymagań zawartych w podstawie programowej przy użyciu ciekawych ćwiczeń i metod aktywizujących uczniów.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]