Szkolny Konkurs Recytatorski

Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach".

szkolny konkurs recytatorski 2015

 

We wtorek 15 grudnia 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ph. ,,Odkrywamy współczesną powieść polską i obcą". Każdy z uczestników przygotował recytację jednego fragmentu z dowolnie wybranej współczesnej powieści. Jury w składzie pani Renata Rutkowska, pani Monika Szombierska i pani Danuta Kulczyk po długich obradach wyłoniła trzech laureatów konkursu. Zwyciężył Maksymilian Byczkowski z klasy In, który recytował fragment powieści ,,Złodziejka książek” australijskiego pisarza Markusa Zusaka. Drugie miejsce przypadło Oliwi Fałek z klasy In, a trzecie Sylwii Musidlak z klasy II b. W czasie obrad komisji, czas widzom umilała Dominika Żurawińska, która zagrała na gitarze. Konkurs recytatorski zorganizowała pani Zofia Zawiślak. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!