Projekt ERASMUS+ Coding Digital Education Games – wycieczka edukacyjno-rekreacyjna

Uczestnicy projektu Coding Digital Education Games udali się na wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną. Pierwszym punktem było zwiedzanie skansenu w Ochli. Nasi partnerzy mieli okazję podziwiać jedne z najstarszych domów i innych zabudowań wiejskich w naszym regionie. Wizyta w Ochli zakończyła się warsztatami malowania na szkle, podczas których nasi goście mogli wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi. Drugim punktem wycieczki była wizyta w centrum przyrodniczym w Zielonej Górze. Uczniowie wraz z opiekunami poprzez zabawę mogli poznać prawa fizyki. Chętnie sprawdzali swoje możliwości fizyczne i umysłowe na różnych stanowiskach doświadczalnych.

Uczestnicy projektu wybrali się również na zwiedzanie podziemnych i naziemnych fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Nasi goście byli pod wrażeniem oglądając bunkry pamiętające czasy II wojny światowej. Kolejnym punktem była wizyta i zwiedzanie zamku piastowskiego w Międzyrzeczu i muzeum. Główną atrakcją, jaka spotkała naszych gości był pokaz średniowiecznych zbroi rycerskich, wykład tematyczny oraz prawdziwa walka na miecze w pełnym rycerskim uzbrojeniu. Ostatnim punktem wycieczki był pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie. Nasi partnerzy podziwiali monumentalną budowlę i robili pamiątkowe zdjęcia.

Uśmiech na twarzach naszych gości świadczył najlepiej o tym, że wycieczka się udała. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]