Projekt ERASMUS+ Coding Digital Education Games – warsztaty

Młodzież z naszej szkoły oraz szkół partnerskich uczestniczyła w warsztatach w grupach międzynarodowych. Celem zajęć było zaprojektowanie oraz implementacja edukacyjnej gry komputerowej poświęconej tematyce matematycznej. Młodzież dzieliła się swoimi doświadczeniami w kodowaniu przy użyciu środowiska Construct 3. Po warsztatach uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w zajęciach sportowych, które poprowadził sensei Mateusz Łanda. Tytułu "sensei" użyliśmy nieprzypadkowo, gdyż pierwszą częścią zajęć był pokaz karate oraz zaprezentowanie podstawowych technik walki. Następnie rozpoczęły się rozgrywki gier zespołowych: koszykówki, piłki nożnej oraz siatkówki. Zajęcia sportowe były dobrą odskocznią od wysiłku umysłowego dla wszystkich uczestników projektu. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]