Światowy Dzień Zdrowia 2022

 

8 kwietnia w naszej szkole odbył się ,,Światowy Dzień Zdrowia 2022“. W ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, który odbywa się pod hasłem: ,,Our Planet, our health” – nasza planeta, nasze zdrowie, uczniowie ZSOiE razem z nauczycielami przeprowadzili następujące akcje społecznościowe: m.in. wewnątrzszkolny test wiedzy o naszej planecie, który odbył się na lekcji geografii oraz akcję społeczności szkolnej pod hasłem: „Jabłko zamiast papierosa“. Odbyły się również prelekcje na godzinach wychowawczych dotyczące zdrowia, społeczeństwa i naszej planety. W środku pandemii, zanieczyszczonej planety, nasilających się chorób, takich jak rak, astma czy choroby serca, w Światowy Dzień Zdrowia 2022 WHO skupi globalną uwagę na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania zdrowia ludzi i planety oraz będzie wspierać ruch na rzecz tworzenia społeczeństw, koncentrując się na dobrym samopoczuciu i zdrowiu.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]