Uroczyste pożegnanie maturzystów 2022

Uroczystość rozpoczęła się tanecznym krokiem poloneza. Następnie głos zabrała Dyrektor szkoły Pani Gabriela Fiedler, która przywitała przybyłych gości, młodzież i nauczycieli. Dyrektor szkoły życzyła naszym abiturientom samych sukcesów na dalszym etapie życia, "śpiewająco" zdania matury i egzaminów zawodowych oraz znalezienia satysfakcjonującej pracy. 

W dalszej części uroczystości najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe z rąk Dyrektora szkoły, pozostałym uczniom świadectwa wręczyli wychowawcy klas. Dyplomy na ręce maturzystów złożone zostały również w podziękowaniu za osiągnięcia sportowe, udział w konkursach czy aktywność w programie ERASMUS.

Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły odbyło się również ślubowanie wygłoszone przez reprezentujących poszczególne klasy maturzystów. Głos zabrał również przedstawiciel klas drugich, który w imieniu młodszych kolegów pożegnał abiturientów. Następnie maturzyści podziękowali swoim nauczycielom za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Symbolem wdzięczności dla „belfrów” były bukiety kwiatów. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Po wszystkim uczniowie rozeszli się wraz z wychowawcami do sal na ostatnie wspólne spotkanie.

Drogim maturzystom życzymy jak najlepszych wyników egzaminu dojrzałości i wiele sukcesów na dalszej drodze życia. Żegnamy was teraz, ale mamy nadzieje, że nie zapomnicie o naszej budzie i będziecie nas odwiedzać.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]