Relacja z pobytu w Hiszpanii - Erasmus+ "HEALTHY EATING and ACTIVE LIVING TAUGHT at HABITATION"

W pierwszym dniu projektu grupa naszych uczniów wraz z opiekunami została żywo przywitana wraz z opiekunami w szkole Juan XXIII Cartuja, gdzie odbywały się zajęcia projektowe. Każda grupa prezentowała swój kraj oraz miasto, nasza reprezentacja przygotowała prezentacje filmową, którą poprzedził pokaz karate w wykonaniu Weroniki Kołodziej, Dawida Grybla i pana Mateusza Łandy, a zakończył występ taneczny całej grupy naszych uczniów. Następnie były konkurencje scalające więzi i "łamiące lody" razem ze wszystkim uczestnikami projektu.

Po obiedzie cała grupa projektowa wybrała się na wycieczkę z przewodnikiem po Alhambrze gdzie zwiedzaliśmy atrakcje turystyczne i uroki tego pięknego regionu.

Drugiego dnia projektu H.E.A.L.T.H w Grenadzie, nasza grupa wraz z europejskimi przyjaciółmi miała okazję zwiedzić Uniwersytet Medyczny gdzie mogli poznać zagadnienia genetyki, podziału komórek i zapoznać się z tajnikami badań nad lekarstwem na raka. Następnym punktem były zakupy w Centrum Handlowym NEVADA Shopping. Po obiedzie przyszedł czas na zwiedzanie Muzeum Nauki, gdzie nasi uczniowie dowiedzieli się mnóstwo ciekawostek na temat otaczającego nas świata.

Po wspaniałej kolacji dzień zakończyła dyskoteka zorganizowana przez organizatorów.

Środa zaczęła się wyjątkowo szybko, a to dlatego, że tuż po śniadaniu nasz erasmusowy Team wsiadł do podstawionego pod hotel autokaru i ruszyli na południe, aby odwiedzić hiszpańskie wybrzeże i miejscowość Almunecar.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa owoców tropikalnych, gdzie nasi wysłannicy mieli także okazję smakować śródziemnomorskie owoce.

Następnie w Parku Botanicznym zagrali w Treasure Hunt, czyli hiszpańską odmianę podchodów.

Po obiedzie przyszedł czas na relaks na plaży w Almunecar, gdzie nasi uczniowie korzystali z palącego słońca i uroków Morza Alborańskiego.

W międzyczasie nasi karatecy zrobili foto show w pięknych kadrach Hiszpanii.

Dzień czwarty projektu zaczął się w szkole gdzie uczestnicy projektu uczestniczyli w lekcjach wychowania fizycznego oraz marketingu. Po obiedzie u fantastycznego szefa restauracji Braulio, udaliśmy się autokarem zwiedzać kompleks pałacowy mauretańskich kalifów Alhambra, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Po kolacji nasza grupa udała się na prawdziwe hiszpańskie lody.

Ostatni projektowy dzień zaczął się w szkole naszych Hiszpańskich partnerów, gdzie wszystkie reprezentacje tworzyły multimedialne prezentacje z pobytu w Granadzie.

Następnie projektanci odwiedzili prywatny uniwersytet w którym odbyły się warsztaty z gotowania zdrowego jedzenia.

Na uniwersytecie wszyscy zjedli wspaniały obiad, a po sjeście udali się na uroczyste zakończenie projektu w La Plateria.

Tam uczestników projektu czekał pokaz Flamenco - który był doskonały i przybliżył jeszcze bardziej kulturę Hiszpanii.

Gdy zakończył się Flamenco Show - przy pięknych widokach Alhambry zaczęła się uroczysta kolacja, a po niej każdy uczestnik projektu otrzymał Erasmusowy certyfikat.

 

I tak zakończyła się Hiszpańska przygoda w której uczestniczyli: p. Mateusz Łanda, p. Magda Urbańczyk, Weronika Kołodziej, Małgorzata Stackiewicz, Małgorzata Pietrzyk, Wiktoria Łobodziec, Dawid Grybel.