Zaproszenie na spotkanie informacyjne dotyczące płatnych staży dla uczniów

W przyszłym tygodniu – 23.03 (piątek – 6 lekcja) - zapraszamy na spotkanie dotyczące płatnych staży - dla uczniów technikum. Szczegółowe informacje: p. Joanna Małecka - namiar na plakacie.

Druki deklaracji uczestnictwa w płatnym stażu można pobrać u p. Ewy Kokot.

Serdecznie zapraszamy.

 

Wielkopostne Rekolekcje Szkolne

W przyszłym tygodniu (19-21 marca 2018) zapraszamy na Wielkopostne Rekolekcje Szkolne

 

19.03 Poniedziałek

1 i 2 godz. lekcyjna wg planu

9.45 – SPOTKANIE W KOŚCIELE

5,6,7 godz. lekcyjna wg planu

 

20.03 Wtorek

1 i 2 godz. lekcyjna wg planu

9.45 – SPOTKANIE W KOŚCIELE

11.00 – spotkanie w LDK-u - koncert (info na plakacie)

6,7 godz. lekcyjna wg planu

 

21.03 Środa

1 i 2 godz. lekcyjna wg planu

9.45 – SPOWIEDŹ ŚW. i MSZA ŚW.

5,6,7 godz. lekcyjna wg planu

 

Eliminacje miejskie 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

12 marca 2018 roku w Lubskim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejskie 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. O laury i kwalifikacje do kolejnego etapu walczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Lubska. Miło nam donieść, że troje naszych uczniów uzyskało kwalifikacje do etapu powiatowego.

W kategorii Turniej Recytatorski oraz Turniej Jednego Aktora kwalifikacje uzyskała: Aleksandra Szklarska. Z kolei w Turnieju Wywiedzione ze słowa Lubsko reprezentować będą podczas etapu powiatowego konkursu – Maksymilian Byczkowski oraz Olimpia Szczepanowska. Eliminacje powiatowe odbędą się 24 marca o godzinie 11:00 w Żarskim Domu Kultury "LUNA". Do udziału w eliminacjach miejskich uczniów przygotowywała polonistka – Pani mgr Katarzyna Kuźmiak. Uczniom ZSOiE gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.

 

Wizyta w Urzędzie Statystycznym

Uczniowie Technikum Ekonomicznego i klasy matematyczno-informatycznej Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w wycieczce do oddziału Głównego Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, który obchodzi 100-lecie działalności. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych z okazji Tygodnia Statystyki. Zapoznali się w jaki sposób korzystać z banków danych oraz jak stosować podstawowe miary statystyczne.

 

Uczniowie ZSOiE odwiedzili Uniwersytet w Zielonej Górze

Uczniowie klas 1 i 2 ZSOIE uczestniczyli w wykładach i warsztatach przygotowanych przez pracowników dydaktycznych Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO. Uczniowie poznali zastosowania matematyki w technologiach przyszłości, projektowaniu i tworzeniu baz danych. Dowiedzieli się również o ważności rozkładu normalnego Gaussa.

ZOBACZ: NATALKA I JANEK W TV https://tvzg.pl/otwarty-wydzial-matematyki/ (2min)

 

Otrzymaliśmy dotację z Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 15 tys. złotych na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

NPRCz jest programem rządowym, który przewiduje rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. W ramach Programu zakupione będą nowości wydawnicze (książki niebędące podręcznikami) w celu uatrakcyjnienia księgozbioru biblioteki szkolnej o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Zapraszamy wszystkich uczniów i  nauczycieli do wspólnego tworzenia listy książek, które wzbogacą zasoby naszej biblioteki.

 

III miejsce Julii Momot w konkursie „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dnia 9 marca 2018 roku o godz. 10:00 w Urzędzie Miejskim w Lubsku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku reprezentowała drużyna w składzie: Łukasz Łempecki (klasa 4i), Julia Momot (klasa 1a) oraz Justyna Słomka (klasa 1b). Nasza uczennica Julia Momot zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Bardzo się cieszymy i gratulujemy! Opiekunem uczniów jest Pani mgr Renata Tetera.

 

V POWIATOWY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ I ANGIELSKIEJ

9 marca 2018 roku w Lubskim Domu Kultury odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku oraz Lubski Dom Kultury. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem: Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Starosty Powiatu Żarskiego, Burmistrza Miasta Lubsko oraz Lubskiego Domu Kultury. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych w powiecie żarskim.

Czytaj więcej...

Eliminacje szkolne do 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

7 marca 2018 roku odbyły się eliminacje szkolne do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Jury w składzie: Zofia Zawiślak, Renata Rutkowska, Katarzyna Kuźmiak wyłoniło zwycięzców konkursu, którzy wezmą udział w przeglądzie miejskim - 12 marca 2018 w Lubskim Domu Kultury. Są to: Aleksandra Szklarska, Kamil Żurawicki, Olimpia Szczepanowska, Julia Momot, Paulina Kulpa, Maksymilian Byczkowski. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Uczniowie ZSOiE w wojewódzkim etapie Olimpiady Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

Znamy już 321 zespołów, które 16 marca będą się zmagać w drugim - wojewódzkim etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z 30 tys. uczniów, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 963 najlepszych. Z województwa lubuskiego do dalszej części zmagań zakwalifikowało się 20 szkół, a wśród nich Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku. Uczniowie w składzie: Weronika Kozakiewicz, Julia Ratomska i Justyna Mroziewicz będą reprezentować naszą szkołę w II etapie Olimpiady na szczeblu wojewódzkim. Do olimpiady  uczniów przygotowuje pani Agnieszka Żurek nauczyciel przedmiotów zawodowych. Naszej reprezentacji życzymy sukcesu!