Erasmus+

Data: styczeń 2022

Dobiegła końca pierwsza mobilność z projektu ERASMUS+ "LITERACY IS THE KEY OF BOTH 2020 AND BEYOND". Uczestnicy projektu opracowali przewodnik zawierający zagadnienia z zakresu egzaminów PISA. Wszyscy uczestnicy mobilności otrzymali certyfikaty udziału w projekcie. Do zobaczenia w Serbii na kolejnym spotkaniu projektowym. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Data: styczeń 2022

Partnerzy z projektu ERASMUS+ zwiedzili atrakcje naszego regionu:

- Międzyrzecki Rejon Umocniony

- Muzeum Etnograficzne w Ochli

- Centrum Przyrodnicze i Centrum Nauki Keplera

- Wojewódzką Bibliotekę Publiczną

- Wojewódzką i Miejską Bibliotekę im. C Norwida

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Data: styczeń 2022

 

Od 10 stycznia 2022 roku gościmy w naszej szkole partnerów z kolejnego projektu ERASMUS+ "Literacy is the key of both 2020 and beyond". Kraje partnerskie to: Włochy, Turcja, Serbia i Malta. Jest to projekt podczas, którego nauczyciele wymieniają doświadczania związane z polepszeniem jakości kształcenia.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Data: grudzień 2021

Nauczyciele i uczniowie tworzący grupę projektową Erasmus+ składają wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Aby zobaczyć film [kliknij TUTAJ]

 


Data: grudzień 2021

W świątecznym nastroju spotkaliśmy się wirtualnie z naszymi partnerami z projektu Erasmus+ "Meeting of Technology and Cultural Heritage", prezentowaliśmy nasze tradycje bożonarodzeniowe oraz złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Data: grudzień 2021

Przedstawiamy relację z przebiegu mobilności w Portugalii w ramach projektu "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation".

Grupa projektowa poznała kulisy organizacji karnawału, zwiedziła miasto udekorowane już świątecznie, zapoznała się z historią i produkcją tradycyjnych płytek wraz z możliwością ich malowania. Atrakcja była również prezentacja o diecie śródziemnomorskiej wraz z degustacją oliwy. Kolejną ciekawą rzeczą było zwiedzanie fabryki w której wyrabia się beczki. Całość pobytu przeplatana jest aktywnościami sportowymi z przyjaciółmi z krajów partnerskich.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Data: grudzień 2021

Grupa naszych uczniów i nauczycieli przebywa w ESPINHO w Portugalii w ramach mobilności C2 z projektu ERASMUS+ "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation". Między innymi 13 grudni 2021 roku odbyły się prezentacje szkół partnerskich i zabawy integracyjne.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Przedstawienie "Opowieść wigilijna" w międzynarodowej obsadzie powstało w ZSOiE w Lubsku w ramach projektu Erasmus+ "Meeting of Technology and Cultural Heritage", kraje partnerskie: Turcja, Włochy, Chorwacja, Grecja, Polska - mobilność C1.

Aby zobaczyć film [kliknij TUTAJ]

 


Zakończyła się mobilność naszych nauczycieli z projektu ERASMUS+ “Innovative and Effective Approaches in Inclusive Education", nauczyciele otrzymali certyfikaty uczestnictwa w międzynarodowym projekcie.

Pan Maciej Witczak wygłosił wykład nt "Inclusive Education and Effective Classroom Management" - Gratulujemy!!!

 


Nauczyciele z naszej szkoły: p. Maciej Witczak, p. Radosław Ugrynowicz i p. Wojciech Szymczak uczestniczą w wymianie międzynarodowej, która odbywa się w Rumunii w ramach projektu ERASMUS+ Innovative and Effective Approaches in Inclusive Education” 

 


W naszej szkole gościmy partnerów z kolejnego projektu ERASMUS+ "INNOVATIVE and EFFECTIVE APPROACHES in INCLUSIVE EDUCATION". Wraz z nauczycielami z krajów partnerskich (Turcja, Macedonia, i Rumunia) wymieniamy doświadczenia nt. systemów edukacji i największą uwagę skupiamy na specjalnych potrzebach uczniów.

Po wykładach uczestnicy projektu zapoznali się z bazą dydaktyczną w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubsku. Nauczyciele ze szkół partnerskich obejrzeli nowoczesne sale terapeutyczne. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Warsztaty nt. wykorzystania nowoczesnych technologii w nauczaniu matematyki i języka angielskiego. Nauczyciele z krajów partnerskich (Turcja, Hiszpania, Włochy, Serbia i Polska) wymieniali swoje doświadczenia w temacie Web 2 Tools.

 


Wizyta w Belgradzie w ramach projektu Erasmus+ "A hundred percentage Digital Education Zone". Grupa nauczycieli z naszej szkoły poznaje nowoczesne technologie w nauczaniu.

 


 

Na zakończenie projektu wszyscy bawili się na pożegnalnej dyskotece, w czasie której przygotowano dla nas słodki poczęstunek. Uczestnicy projektu tańczyli również tańce narodowe i nie tylko, nie obyło się bez łez na pożegnanie. Do zobaczenia w grudniu w Portugalii. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


 

W dniu 7 października 2021 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Erasmus+ "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation" oraz wręczenie uczestnikom projektu Certyfikatów – dokumentów potwierdzających wiedzę i umiejętności nabyte podczas zajęć warsztatowych realizowanych w ramach w/w projektu. Młodzież przygotowała film i prezentacje, w których podzieliła się namiastką tego czego doświadczyła podczas pobytu w Polsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Zakończyło się spotkanie koordynatorów w Turcji, nasi nauczyciele będą teraz prowadzić zajęcia projektowe przy użyciu nowego narzędzia programistycznego CONSTRUCT 3


Prezentujemy fotorelację z warsztatów tanecznych i rozgrywek w siatkówkę w ramach projektu ERASMUS+ "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation"

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


W międzynarodowych grupach uczniowie tworzyli plakaty nt. zdrowego odżywiania, następnie odbyły się warsztaty praktyczne. Było smacznie i zdrowo.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Prezentujemy fotorelację z drugiego dnia projektu Erasmus+ "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation", który realizowany jest w naszej szkole. Jak widać uczestnicy pękają energią bo zdrowie ma znaczenie!

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


Nasi nauczyciele Pan Maciej Witczak i Pan Radosław Ugrynowicz uczestniczą w spotkaniu koordynatorów naszego kolejnego projektu Erasmus+. Spotkanie koordynatorów odbywa się w tureckim Denizli. Wyżej wymieniony. projekt jest projektem gamingowym. Będziemy w nim tworzyć aplikacje w CONSTRUCT 3. Koordynatorem szkolnym projektu jest Pan Maciej Witczak.


W poniedziałek 4 października 2021 roku powitaliśmy w naszej szkole przedstawicieli krajów partnerskich - nauczycieli i uczniów z Turcji, Portugalii, Rumunii i Hiszpanii. Goście mieli okazję poznać bazę szkoły oraz wziąć udział w zajęciach lekcyjnych. Wizyta zagranicznych gości odbywa się w ramach projektu Erasmus+ "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation", którego jesteśmy koordynatorem.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


W dniu 24 września 2021 roku spotkaliśmy się z uczestnikami projektu Erasmus+ "Meeting of Technology and Cultural Heritage", aby podsumować tygodniowe działania projektowe. Poświadczeniem nabytych umiejętności były Certyfikaty, które zostały wręczone uroczyście przez Panią Dyrektor Gabrielę Fiedler oraz koordynatorki projektu Panie Ewę Kokot i Annę Hekkert uczestnikom projektu. Młodzież przygotowała film i prezentacje, w których podzieliła się namiastką tego czego doświadczyła podczas pobytu w Polsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


22 września 2021 roku odbyła się wycieczka integracyjna dla uczniów z zagranicy, którzy przyjechali do ZSOiE w Lubsku w ramach programu Erasmus + "Meeting of Technology and Cultural Heritage". W wycieczce wzięli udział uczniowie z Turcji, Chorwacji, Grecji i Włoch. Miejsca, które zwiedzili to m.in. Świebodzin oraz skansen w Ochli.

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


21 września 2021 roku uczniowie z Turcji, Chorwacji, Grecji i Włoch oraz Polski przedstawili ,,żywe obrazy” prezentując najbardziej znane dzieła malarskie swoich krajów. Wystawa żywych obrazów odbyła się w ramach projektu Erasmus+ "Meeting of Technology and Cultural Heritage".

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 

Zdjęcia: Bartosz Łapa

Przygotowanie i pomysły: Justyna Mierzwiak, Joanna Drewniak - Basznica, Ewa Zienkiewicz - Franczak.

Koordynatorzy projektu: Ewa Kokot, Anna Hekkert

 


22 września 2021 roku w ramach projektu Erasmus+ Społeczna i edukacyjna wartość europejskiego dziedzictwa kulturowego. Poznanie wielokulturowości krajów partnerskich nauczyciele szkół z Grecji, Chorwacji, Włoch i Turcji spotkali się w Starostwie Powiatowym z Wicestarostą – Małgorzatą Issel oraz naczelnikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia - Bartłomiejem Kubiakiem. Koordynatorami oraz pomysłodawcami projektu są nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku.

Celem projektu w, którym uczestniczą między innymi uczniowie pięciu krajów jest poznanie wielokulturowości krajów partnerskich. W czasie spotkania opiekunowie opowiadali o funkcjonowaniu szkół w czasie pandemii. Rozmawiano także o kulturze, zwyczajach, upodobaniach kulinarnych, sposobach spędzania wolnego czasu w Grecji, Chorwacji, Włoch oraz Turcji. Nauczyciele zgodzili się z stwierdzeniem, że najważniejsze jest budowanie w młodych ludziach otwartości na inne kultury, ludzi i ich zwyczajów. Współczesny świat potrzebuje wymiany doświadczeń, uczenia szacunku do innych z zachowaniem własnych tradycji, historii i kultury. 

Tekst oraz zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.powiatzary.pl

  


 

We wtorek 21 września 2021 roku przyszedł moment na lepsze, wzajemnie poznanie się i zacieśnianie więzi wśród uczestników projektu Erasmus+. Każda grupa prezentowała swoją miejscowości i szkołę. Potem odbyły się warsztaty teatralne i zwiedzanie Lubska. Zagraniczni goście zwiedzieli między innymi Basztę Pachołków Miejskich, Ratusz oraz w kościół p.w. NNMP. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


 

W poniedziałek 20 września 2021 roku powitaliśmy w naszej szkole przedstawicieli krajów partnerskich - nauczycieli i uczniów z Turcji, Chorwacji, Grecji i Włoch. Goście mieli okazję poznać bazę szkoły oraz wziąć udział w zajęciach lekcyjnych. Wizyta zagranicznych gości odbywa się w ramach projektu Erasmus+ "Meeting Technology and Cultural Heritage", którego jesteśmy koordynatorem. 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


 

W Macedonii trwa właśnie międzynarodowe spotkanie nauczycieli ze szkół z Turcjii, Rumunii, Macedonii i Polski w ramach projektu Erasmus+ "Innovative and Effective Approaches in Inclusive Education".

 


 

W dniach 30 czerwca – 6 lipca 2021 roku grupa nauczycieli z naszej szkoły przebywa na spotkaniu koordynatorów z projektu ERASMUS+ - "DIGITAL EDUCATION ZONE". Spotkanie koordynatorów odbyło się w tureckim mieście IZMIR. Od września będziemy wdrażać nowe technologie i social media w nauczaniu.

 


W ostatnim dniu mobilności w Izmirze (05.07.2021) rozmawialiśmy o wpływie projektów Erasmus na europejskie szkoły oraz o tym, jak bardzo poprawiliśmy nauczanie poprzez projekty i podnosiliśmy jakość pracy szkoły.  Jedną z największych rzeczy, jakie się wydarzyły, jest poprawianie motywacji uczniów poprzez zaangażowanie się w projekty.

 


  

Wszyscy uczestnicy projektu w pierwszym dniu prezentowali swoją szkołę i kraj korzystając z filmu naszego ucznia Jakuba Solarczyka.

Uczniowie, podzieleni są na sześć grup, pracowali przez 3 dni nad tematem związanym z głównymi katolickimi świętami, miejscami katolickich świątyń, strukturą tych świątyń, ważnymi ludźmi, wartościami moralnymi, rolą kapłanów pokazując innym krajom naszą religię. Każdy kraj przedstawiał inną religię. Uczniowie tworzyli prezentację multimedialną w PowerPoint, uczestniczyli w warsztatach: Photopea (https://www.photopea.com/), i Canva (https://www.canva.com/en_gb/).

Każdy uczeń prezentował temat w swojej międzynarodowej i międzykulturowej grupie.

Po warsztatach każda grupa stworzyła ulotkę (za pomocą Canva) na odpowiedni temat oraz stworzyli Kahoot podając tematyczne pytania. Wspólna praca uczniów naszej szkoły pozwoliła im poznać nowe programy, zaprzyjaźnić się i przeżyć niezapomniane chwile.

Koordynatorkami szkolnymi projektu są Panie: Ewa Kokot i Anna Hekkert.

Zachęcamy do dołączenia do naszej kreatywnej, momentami szalonej i bardzo ambitnej grupy projektowej.

 

Zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

 


 

Mimo trudności związanych z pandemią uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku prężnie działają przy 7 projektach Erasmus+. Odbywamy działania zdalnie.

Dziękujemy wszystkim uczniom: Kalina Podgórska, Wiktoria Błaszków, Marcin Adoliński, Oliwia Krzywiecka, Katarzyna Szymaniec, Martyna Kurant, Weronika Kołodziej, Karolina Pożoga, Klaudia Szczerbata oraz nauczycielom: Ewa Kokot, Anna Hekkert, Justyna Mierzwiak, Joanna Drewniak za aktywne realizowanie działań projektowych.

W ramach projektu "Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation" poznawaliśmy narodowe potrawy krajów partnerskich: Turcji, Portugalii, Hiszpanii i Rumunii.


 

Udział w projektach gwarantuje naukę i dobrą zabawę w krajach partnerskich. Lubisz podróżować? Z nami spełnisz to marzenie, przeżyjesz niesamowitą przygodę i podszkolisz język angielski. Na chwilę obecną działamy zdalnie i nie możemy doczekać się na realizację wyjazdów na wymiany międzynarodowe. W ciągu najbliższych 3 lat mamy odbyć 20 takich tygodniowych wyjazdów. Zapraszamy do współpracy. Koordynatorzy szkolni: Ewa Kokot i Anna Hekkert.

Jako wspomnienie prezentujemy zdjęcia z już odbytych wyjazdów. Właśnie na nich nawiązaliśmy nasze międzynarodowe przyjaźnie.

PS. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do portalu youtube.

 


Przedstawiamy filmik instruktażowy zumby wykonany przez p. Lidię Czyż w ramach projektu - "HEALTHY EATING AND ACTIVE LIVING TAUGHT AT HABITATION" - ERASMUS+

Zapraszamy do polubienia i oczywiście do ćwiczenia zumby, którą zatańczymy gdy w końcu spotkamy się z naszymi partnerami z projektu. Aby zobaczyć film kliknij ->TUTAJ<-

 


 

Healthy Eating and Active Living Taught at Habitation - to projekt w którym od jesieni planujemy działania, odbyło się kolejne spotkanie z partnerami.

 


 

Coding Digital Educational Games - to kolejny projekt ERASMUS+ realizowany w naszej szkole. Jest to projekt informatyczny. Już niedługo zdradzimy więcej szczegółów. Na chwilę obecną odbywamy spotkania z partnerami online i planujemy nasze działania.

 


 

Pomimo zajęć zdalnych nie próżnujemy i prowadzimy działania przez internet w naszych projektach ERASMUS+. Odbyło się kolejne już spotkanie z partnerami z projektu "Meeting of Technology and Cultural Heritage "

 


 

 

 

 

W roku szkolnym 2018/2019 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku realizuje projekt ERASMUS+ (2018-2020). Nasi partnerzy to: Włochy, Portugalia, Rumunia i Turcja. Projekt nosi nazwę "Digital Tools for Smart schools" (Narzędzia cyfrowe dla inteligentnych szkół). Podczas wymiany międzynarodowej uczniowie i nauczyciele z pięciu krajów będą poznawać swoją kulturę i nowe narzędzia cyfrowe które można wykorzystać w szkole. Koordynatorem projektu jest p. Ewa Kokot.

Więcej o projekcie dowiesz się na stronie: http://digitaltools4smartschools.cba.pl/index.php

 


 

6 października 2019 roku grupa uczniów i nauczycieli wyruszyła w podróż do Rumunii. Uczniowie z naszej szkoły wraz z przyjaciółmi z krajów partnerskich (Włochy, Turcja, Portugalia, Rumunia) będą przez tydzień uczyć się zastosowania narzędzi informatycznych na zajęciach z literatury. Nasi uczniowie przed wyjazdem czytali książki nagrodzone nagrodą Nobla na podstawie których będą wykonywać zadania projektowe w aplikacjach internetowych. Wszystkie zajęcia odbędą się w ramach projektu Erasmus+ "Digital Tools for Smart Schools"Koordynatorem projektu jest pani Ewa Kokot.

 7 października 2019 roku rozpoczęliśmy wizytę w rumuńskiej szkole. Przywitano nas tradycyjnie i dla nas swojsko - chlebem i solą. Szkoła mieści się w zamku, ma piękny wystrój. Każdy kraj dokonał prezentacji swojej szkoły i miasta. Popołudniu odbyło się tzw. treasure hunt podczas którego mogliśmy zwiedzić miasto.

8 października 2019 roku odbyły się zajęcia w grupach międzynarodowych. Uczniowie wykonywali prezentacje nt. przeczytanych książek w programie Prezi. Popołudniu uczniowie zwiedzili dom słynnego rumuńskiego rzeźbiarza Constantina Brancusi oraz zobaczyli klasztor ortodoksyjny z 1310 roku znajdujący się w górach.

9 października 2019 roku uczniowie szkolili się z zastosowania nowych narzędzi informatycznych - Animato i Biteable. Popołudniu prawdziwą niespodzianką były warsztaty artystyczne które przysporzyły dużo radości.

 

10 października 2019 roku nasi uczniowie udali się na wycieczkę do miasta z XII wieku, które po I wojnie światowej zostało włączone do Rumunii. Uczestnicy zwiedzili zabytkową katedrę i most kłamstw z którym wiąże się bardzo ciekawa legenda.

11 października 2019 roku uczniowie prezentowali efekty swojej tygodniowej pracy. Na zakończenie dnia odbyła się pożegnalna kolacja i wręczenie certyfikatów uczestnictwa.

 


 

20 maja 2019 roku rozpoczęła się w naszej szkole wizyta partnerów z projektu Erasmus+ "Digital tools for smart schools". Gościmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z Włoch, Rumunii, Portugalii i Turcji. Celem naszego projektu jest wdrażanie nowoczesnych technologii w nauczaniu. W naszej szkole robimy to na matematyce, używając do tego programów Prezi i Quizizz.

Wszelkie działania projektowe odbywają się w języku angielskim, przez co nasi uczniowie doskonalą ten język. Zajęcia projektowe rozpoczęliśmy od zapoznania uczestników i pokazaliśmy im swoje miasto. Byliśmy z wizytą u burmistrza, zaprowadziliśmy ich do zabytkowego kościoła oraz wspięliśmy się na Basztę Pachołków aby w deszczu podziwiać panoramę miasta.

 

22 maja 2019 roku zajęcia projektowe polegały na opracowaniu przez grupy uczniów tematów matematycznych w poznanych juz w projekcie programach (Powtoon i Kahoot).

Po prezentacjach i quizach matematycznych była aktywność sportowa (zumba, podchody i ścianka wspinaczkowa). Całość dnia uświetnił koncert zespołu Belfry.

 

Erasmus+. Zmienia życie. Otwiera umysły.

24 maja 2019 roku zacieśniając nasze przyjaźnie pokazaliśmy naszym gościom okolicę.

 

25 maja 2019 roku dokonaliśmy podsumowania tygodniowych działań projektowych. Grupa projektowa udała się na lekcje do klas i pokazała zastosowanie Quizizz w matematyce. Następnie każda grupa international wykonała prezentację w Prezi z tygodniowego pobytu w Polsce. Na koniec dnia na uroczystej kolacji zostały wręczone certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

 


17 marca 2019 roku grupa uczniów i nauczycieli wyruszyła w podróż na lotnisko do Berlina. Stamtąd do Włoch do Mediolanu. Celem podróży będzie włoskie miasto Cremona. Uczniowie z naszej szkoły wraz z przyjaciółmi z krajów partnerskich (Włochy, Turcja, Portugalia, Rumunia) będą doskonalić przez tydzień naukę języka angielskiego przy użyciu nowoczesnych technologii. Wszystkie zajęcia odbędą się w ramach projektu Erasmus+ "Digital Tools for Smart Schools". 

 

17 marca 2019 roku po przylocie mogliśmy spróbować włoską oryginalną pizzę.

18 marca 2019 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu zapoznawczym uczestników projektu. Spotkanie odbyło się w szkole agroturystycznej gospodarzy mobilności. Mieliśmy okazję zaprezentować nasz kraj, miasto i szkołę. Wysłuchaliśmy prezentacji pozostałych uczniów naszych krajów partnerskich.

 

Uczniowie zostali podzieleni na grupy międzynarodowe w których od jutra będą pracować. Mieliśmy okazję zwiedzić szkołę oraz wysłuchać jej historii. Gospodarze oprowadzili nas po swoim mieście Cremona. Widzieliśmy wiele zabytków między innymi Teatr Ponchielli oraz wysłuchaliśmy mistrza, który ręcznie wykonuje skrzypce. Jest to tradycja Cremony.

19 marca 2019 roku minął nam bardzo intensywnie. Uczyliśmy się obsługi programu do tworzenia quizów Kahoot oraz pracowaliśmy w programie do tworzenia prezentacji Powtoon. Zwiedzaliśmy ratusz, gdzie przywitała nas pani wiceprezydent oraz przewodnicząca rady miasta.

20 marca 2019 roku byliśmy w szkolnej fabryce sera, mieliśmy okazje samodzielnie wykonać najprawdziwszy włoski ser. Niestety niejadalny, ponieważ żeby tak szybko powstał trzeba było dać dużo składnika, którego w takiej ilości nie można zjeść.

21 marca 2019 roku zwiedzając Mantova’e wykonywaliśmy różne zadania. Trzeba było odnaleźć dany obiekt i np. zliczyć ile ma balkonów. Wiosnę przywitaliśmy nad pięknym jeziorkiem.

Wszystko co dobre szybko się kończy. 23 marca wracamy do domu. Nasza włoska przygoda dobiega końca. Pozostaną wspomnienia i nowe umiejętności.

W ostatnim dniu również nie brakowało wrażeń. Prezentowaliśmy nasz kraj, miasto i szkołę przed społecznością szkolną. Prezentacja w języku angielskim nie była wcale taka łatwa. Pracowaliśmy nad prezentacją w Powtoon podsumowującą nasz pobyt w pięknych, słonecznych Włoszech. Cremona słynie z legendarnej produkcji skrzypiec, zatem zaproszono nas do muzeum skrzypiec. Poznaliśmy ich historię.

Bardzo dziękujemy organizatorom za wspaniałą pożegnalną kolację, na której zostały przedstawione efekty naszej tygodniowej pracy.