Osiągnięcia artystyczne

ROK SZKOLNY 2022/2023

 

IX Festiwal Pieśni Patriotycznej

W piątek 4 listopada 2022 roku w Centrum-Bibliotece im. Jana Raka w Lubsku odbył się IX Festiwal Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Małgorzata Chęcińska-Kupisz i Przemysław Nowak. Nasi uczniowie pięknie zaśpiewali utwór Juliusza Słowackiego pt. ,,Hymn o zachodzie słońca na morzu” za który otrzymali GRAND PRIX.

 


ROK SZKOLNY 2021/2022

 

VIII Festiwal Pieśni Patriotycznej

W środę 10 listopada 2021 roku W Lubskim Domu Kultury odbył się VIII Festiwal Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Małgorzata Chęcińska-Kupisz, Nicole Skrętkowska, Julia Paś, Kalina Podgórska, Maja Podgórska i Kinga AleksandrowiczDziewczyny pięknie zaśpiewały utwór pt. ,,Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” za który otrzymały wyróżnienie

 

67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 

W sobotę 9 kwietnia 2022 roku w Żarskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 67 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Po długich obradach do ostatniego etapu zakwalifikowano po trzech laureatów z każdej kategorii wiekowej. Wśród szczęśliwców znalazła się Karolina Pożoga, uczennica klasy 2b. Do udziału w eliminacjach powiatowych uczennicę przygotowywała polonistka – Pani Katarzyna Kuźmiak.

 


 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

VII Festiwal Pieśni Patriotycznej

W dniu 6 listopada 2019 roku w Lubskim Domu Kultury odbył się VII Festiwal Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny w składzie: Elżbieta Kołodziejczuk, Małgorzata Chęcińska-Kupisz, Kalina Podgórska, Przemysław Leśniowski i Olaf Songin. Zespół z naszej szkoły zaśpiewał pieśń "Modlitwa Armii Krajowej". Za jej wykonanie otrzymał nagrodę Grand Prix w kategorii szkół średnich. Opiekunem grupy była pani Zofia Zawiślak

 

17 Konkurs Recytatorski ,,Las w prozie i poezji"

12 grudnia 2019 roku w Lubskim Domu Kultury odbył się finał 17 już edycji konkursu recytatorskiego ,,Las w prozie i w poezji”. W kategorii szkół gimnazjalnych i średnich zwyciężyła Estera Rak z klasy 1EP. Opiekunem uczennicy jest Pani Renata Rutkowska.

 

65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 

5 marca br. w auli szkolnej odbyły się eliminacje szkolne do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie p. Zofia Zawiślak oraz p. Renata Rutkowska zakwalifikowały następujących uczestników do przeglądu środowiskowego: Kamila Żurawickiego kl. 3 TI, Esterę Rak kl. 1EP, Marcina Adolińskiego kl. 1AG oraz Paulę Stoppę kl. 2A. Kamil, Estera i Marcin będą reprezentować szkołę w kategorii Turnieju Recytatorskiego, a Paula Stoppa w Turnieju Poezji Śpiewanej. Organizatorem eliminacji szkolnych jest p. Katarzyna Kuźmiak.

 


ROK SZKOLNY 2017/2018

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 

12 marca 2018 roku w Lubskim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejskie 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. O laury i kwalifikacje do kolejnego etapu walczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Lubska. Miło nam donieść, że troje naszych uczniów uzyskało kwalifikacje do etapu powiatowego.

W kategorii Turniej Recytatorski oraz Turniej Jednego Aktora kwalifikacje uzyskała: Aleksandra Szklarska. Z kolei w Turnieju Wywiedzione ze słowa Lubsko reprezentować będą podczas etapu powiatowego konkursu – Maksymilian Byczkowski oraz Olimpia Szczepanowska. Eliminacje powiatowe odbędą się 24 marca o godzinie 11:00 w Żarskim Domu Kultury "LUNA". Do udziału w eliminacjach miejskich uczniów przygotowywała polonistka – Pani mgr Katarzyna Kuźmiak 

* * *

24 marca 2018 roku w Żarskim Domu Kultury "Luna" odbyły się eliminacje powiatowe do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły: Maksymilian Byczkowski z klasy IIIn oraz Aleksandra Szklarska z klasy IIId. Opiekunem uczniów jest p. Katarzyna Kuźmiak.

 


ROK SZKOLNY 2016/2017

XIV Konkurs Recytatorski ,,Las w prozie i w poezji"

9 grudnia 2016 roku w Lubskim Domu Kultury odbył się finał 14 już edycji konkursu recytatorskiego ,,Las w prozie i w poezji”. W kategorii szkół gimnazjalnych i średnich zwyciężył Przemysław Leśniowski z klasy 1i, a wyróżnienie w tej samej kategorii zdobyła Olimpia Szczepanowska z klasy 2n.

 

62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

7 marca 2017 roku w kawiarni LDK odbył się 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Jury w składzie: Teresa Załużna, Cecylia Tęciorowska i Teresa Bałdyga do konkursu powiatowego zakwalifikowały: Aleksandrę Szklarską, Karolinę Tomiczek, Olimpię Szczepanowską oraz Maksymiliana Byczkowskiego. Eliminacje powiatowe odbędą się 25 marca o godz. 11.00 w sali widowiskowej Luna ŻDK. Do udziału w eliminacjach miejskich uczniów przygotowywała polonistka – Pani mgr Katarzyna Kuźmiak.

* * *

26 marca 2017 roku odbył się przegląd powiatowy do 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem eliminacji jest Żarski Dom Kultury "LUNA". Maksymilian Byczkowski został Laureatem konkursu i wystąpi w eliminacjach wojewódzkich, natomiast Olimpia Szczepanowska i Aleksandra Szklarska otrzymały wyróżnienia. Opiekunem uczniów jest Pani mgr Katarzyna Kuźmiak.

 


 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

IX Powiatowy Konkurs Poezji Kresowej ,,Ocalić od zapomnienia"

W dniu 31 maja 2016 roku w Bibliotece Publicznej w Lubsku odbył się IX Powiatowy Młodzieżowy Konkurs Poezji Kresowej pod hasłem: „Ocalić od zapomnienia”. Konkurs jest imprezą cykliczną i skierowany był do uczniów wszystkich typów szkół. Z radością przyjęliśmy informację, iż laureatką tegorocznego konkursu została uczennica naszej szkoły. Aleksandra Szklarska  z klasy I d zajęła III miejsce! Gratulujmy!

 

61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

7 marca 2016 roku w Lubskim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejskie 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. O laury i kwalifikacje do kolejnego etapu walczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Lubska. Miło nam donieść, że troje naszych uczniów uzyskało kwalifikacje do etapu powiatowego.

 

W kategorii Turniej Recytatorski kwalifikacje uzyskały: Justyna Nowakowska i Aleksandra Szklarska, natomiast w kategorii Teatr Jednego Aktora: Olimpia Szczepanowska. Eliminacje powiatowe odbędą się 19 marca o godzinie 11:00 w Żarskim Domu Kultury "LUNA". Do udziału w eliminacjach miejskich uczniów przygotowywała polonistka – Pani mgr Katarzyna Kuźmiak.