Hosting Joomla Template

Zebranie z Rodzicami – Zapraszamy!

Utworzono: wtorek, 29, marzec 2016

 

ZAPRASZAMY  WSZYSTKICH RODZICÓW NA ZEBRANIE

W ŚRODĘ 30 MARCA O GODZINIE 17:00.

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Utworzono: poniedziałek, 21, marzec 2016
Wielkanoc 2015 1
Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom naszej szkoły pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
mnóstwo wiosennego optymizmu, smacznego jajka, 
a także wielu serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Wycieczka do GUS-u w Zielonej Górze

Utworzono: wtorek, 29, marzec 2016

W dniu 22 marca 2016 roku uczniowie ZSOiE tj. klasa pierwsza Technikum Ekonomicznego wraz z opiekunem panią Agnieszką Żurek odwiedzili Urząd Statystyczny w Zielonej Górze, w ramach obchodów Dnia Statystyki Polskiej.

Czytaj więcej...

III Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej i Niemieckiej - wyniki

Utworzono: wtorek, 29, marzec 2016

Dnia 22 marca odbył się „III POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ” zorganizowany przez ZSOiE w Lubsku przy Współpracy z Lubskim Domem Kultury pod honorowym patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Żarskiego oraz Burmistrza Miasta Lubsko.

Czytaj więcej...

IV Konkurs Informatyczno-Techniczny NA INŻYNIERA CZEKA KARIERA

Utworzono: czwartek, 24, marzec 2016

8 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Informatyczno-Technicznego „Na inżyniera czeka kariera”. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu przez uczniów testu składającego się z 35 zadań opracowanych przez Organizatora. Zakres wymaganej wiedzy i umiejętności obejmował wiadomości z zakresu matematyki, fizyki i technologii informatycznych objętych podstawą programową dla szkół ponadgimnazjalnych oraz znajomość programów pakietu OFFICE 2007 lub 2010 (Word i Excel). Rozwiązane przez uczniów testy opiekun konkursu przekazał do sprawdzenia Komisji Konkursowej PWSZ. Komisja po sprawdzeniu prac zakwalifikowała do II etapu następujących uczniów: Mateusz Górka, Mateusz Wiśniewski oraz Nikos Gargalis. Opiekunami uczniów są nauczyciele: Ewa Kokot i Maciej Witczak.

Finał IV Konkursu Informatyczno-Technicznego „Na inżyniera czeka kariera”, w którym udział wezmą nasi uczniowie, odbędzie się 5 kwietnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim. Życzymy sukcesów.

 

Mateusz Borowy w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

Utworzono: czwartek, 24, marzec 2016

W dniu 18 marca 2016 roku odbył się etap okręgowy XXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK przeznaczonej dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubuskiego. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań, komisja również oceniła pracę z przeprowadzonej akcji prozdrowotnej związanej tematycznie z promocją zdrowia, którą należało przeprowadzić w szkole oraz w swoim lokalnym środowisku. Po sprawdzeniu testu i prac z akcji prozdrowotnych nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął nasz uczeń Mateusz Borowy z klasy 3n. W związku z uzyskanym najwyższym wynikiem Mateusz zakwalifikował się do etapu centralnego XXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, podczas której będzie reprezentował województwo lubuskie. Etap finałowy olimpiady odbędzie się w dniach 09 - 11 czerwca w Warszawie. Opiekunem merytorycznym ucznia jest pani Gabriela Fiedler. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału Olimpiady!

 

Nasz uczeń Mistrzem Ortografii

Utworzono: wtorek, 22, marzec 2016

15 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach odbył się XIII Mecz Ortograficzny Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Żarskiego. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ zwycięzcą, który otrzymał tytuł „Mistrza Ortografii” został nasz uczeń – Marcin Hermansdorfer z klasy 2i. Honorowy patronat nad imprezą objął starosta Janusz Dudojć. Serdecznie gratulujemy Marcinowi wielkiego sukcesu i kibicujemy mu w kolejnych konkursach!!!

 

Pierwszy Dzień Wiosny

Utworzono: środa, 23, marzec 2016

Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Jak co roku uczniowie naszej szkoły pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej niż pójść na wagary. Wyśmienite humory tego dnia dopisywały wszystkim. Najbardziej jednak ucieszyło ich to, że tego dnia nie było sprawdzianów i odpytywania. Miejmy nadzieję, że tak uroczyście powitana wiosna nadejdzie bardzo szybko i będzie nas ocieplała gorącymi promykami słońca.

Zapraszamy do przeglądania fotorelacji na naszym profilu na facebooku (kliknij tutaj).

III POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ

Utworzono: piątek, 18, marzec 2016

 Powiatowy Konkurs Piosenki Lubsko 2016 plakat

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

Utworzono: piątek, 18, marzec 2016

warto wiedziec o ZUS2016

14 marca w Zielonej Górze w oddziale ZUS odbyły się eliminacje drugiego stopnia konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice Technikum Ekonomicznego: Ada Makowiak, Julia Radomska i Weronika Kozakiewicz. Na 12 zespołów biorących udział w konkursie nasz zespół zajął 5 miejsce. Opiekunem uczniów jest p. Agnieszka Żurek. Gratulujemy.

 

E-learningowy kurs inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych

Utworzono: piątek, 18, marzec 2016

certyfikat Ada

Jak co roku nasza szkoła bierze udział w konkursie "Szkolna Internetowa Gra Giełdowa". Uczniowie oprócz symulacyjnej gry na giełdzie uczestniczą w kursie e-learningowym o inwestowaniu. Uczennica klasy 2i Technikum Ekonomicznego -Ada Makowiak ukończyła szkolenie z podstaw inwestowania na giełdzie i zdała pozytywnie test końcowy. Umiejętności uczennicy zostały potwierdzone certyfikatem.