Hosting Joomla Template

Uczniowie ZSOiE stypendystami Starosty Powiatu Żarskiego

Utworzono: wtorek, 15, marzec 2016

stypendysci starosty

17 grudnia 2015 roku w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żarach odbyło się wręczenie stypendiów Rady Powiatu Żarskiego uzdolnionym uczniom szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Żarski. W sumie nagrody otrzymało 10 uczniów reprezentujących Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku. Stypendia otrzymali następujący uczniowie:

w dziedzinie nauki:

Emilia Rutkowska

Sylwia Musidlak

Damian Bober

Fabian Babicki

w dziedzinie kultury i sztuki:

Antonietta Nachiero

Marta Kondracka

Albert Iwanicki

w dziedzinie sportu:

Klaudia Wróbel

w dziedzinie nauki zawodu:

Piotr Jarczak

Mateusz Borowski

Gratulujemy serdecznie naszym zdolnym uczniom.

 

fot. www.powiatzary.pl

Sukcesy uczniów ZSOiE w tenisie stołowym

Utworzono: wtorek, 15, marzec 2016

 

tenisistki 2015

tenisisci 2015 1

W dniach 10 i 11 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Miło nam donieść, że drugie miejsce w powiecie zdobyły uczennice nasze szkoły: Oliwia Opałka, Nikoletta Sędziak i Kornelia Gutowska. Z kolei reprezentacja chłopców w składzie: Maksymilian Byczkowski, Mateusz Grabowy i Mateusz Kielczyk zajęła trzecie miejsce w powiecie. Gratulacje !!!

 

 

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Utworzono: wtorek, 15, marzec 2016

alt

Do eliminacji okręgowych Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności zakwalifikowali się: Mateusz Borowy i Julia Kuśmierczyk. Eliminacje okręgowe odbędą się 11 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie. Gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów!. Uczniów do Olimpiady przygotowywała i wspierała Pani mgr Gabriela Fiedler.

Awans do etapu okręgowego Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

Utworzono: wtorek, 15, marzec 2016

promocja zdrowia Borowy

11 grudnia 2015 roku Mateusz Borowy, uczeń klasy 3n ZSOiE w Lubsku wziął udział w etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Zadaniem uczestników olimpiady było rozwiązanie testu z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, udzielania pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii Stowarzyszenia. Mateusz zdobył największą liczbę punktów i tym samym zajął I miejsce. Jako zwycięzca etapu rejonowego weźmie udział w etapie okręgowym w/w olimpiady reprezentując wszystkie szkoły ponadgimnazjalne naszego regionu. Gratulujemy Mateuszowi sukcesu i życzymy powodzenia na zawodach okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Opiekunem merytorycznym ucznia jest pani Gabriela Fiedler.

Szkolny Konkurs Recytatorski

Utworzono: wtorek, 15, marzec 2016

Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach".

szkolny konkurs recytatorski 2015

 

We wtorek 15 grudnia 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ph. ,,Odkrywamy współczesną powieść polską i obcą". Każdy z uczestników przygotował recytację jednego fragmentu z dowolnie wybranej współczesnej powieści. Jury w składzie pani Renata Rutkowska, pani Monika Szombierska i pani Danuta Kulczyk po długich obradach wyłoniła trzech laureatów konkursu. Zwyciężył Maksymilian Byczkowski z klasy In, który recytował fragment powieści ,,Złodziejka książek” australijskiego pisarza Markusa Zusaka. Drugie miejsce przypadło Oliwi Fałek z klasy In, a trzecie Sylwii Musidlak z klasy II b. W czasie obrad komisji, czas widzom umilała Dominika Żurawińska, która zagrała na gitarze. Konkurs recytatorski zorganizowała pani Zofia Zawiślak. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

 

Konkurs powiatowy „Choroby XXI wieku”

Utworzono: wtorek, 15, marzec 2016

choroby xxi wieku 2015

10 grudnia 2015 roku w ZSOiE w Lubsku odbył się po raz kolejny konkurs powiatowy „Choroby XXI wieku” skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu żarskiego.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny o tematyce Honorowego Krwiodawstwa PCK

Utworzono: wtorek, 15, marzec 2016

konkurs plastyczny

W dniu 3 grudnia 2015 roku w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o tematyce Honorowego Krwiodawstwa PCK. W konkursie wzięło udział 1190 dzieci i młodzieży z 119 placówek oświatowych województwa lubuskiego. Miło nam poinformować, że w kategorii „Szkoły Ponadgimnazjalne” Agnieszka Mudrak i Karolina Taradaj (obie z klasy 3d) zajęły równorzędne pierwsze miejsce. Gratulujemy! Opiekunem uczennic jest pani Lilia Busz.

Dominika Kadłubowska i Maciej Chęciński uczestnikami etapu okręgowego Olimpiady Solidarności „Dwie dekady historii”

Utworzono: wtorek, 15, marzec 2016

alt

Uczniowie klasy II d, Dominika Kadłubowska oraz Maciej Chęciński zakwalifikowali się do etapu okręgowego "Olimpiady SOLIDARNOŚCI. Dwie dekady historii". Opiekunem uczniów jest pani mgr Wioleta Nawrot. Naszym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie okręgowym. POWODZENIA!

 

Turniej klas policyjnych

Utworzono: wtorek, 15, marzec 2016

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku w składzie: Alan Kramarz (klasa 3d), Maciej Chęciński, Alicja Czupryk i Dominika Kadłubowska (wszyscy z klasy 2d) uczestniczyli w I wojewódzkim konkursie klas policyjnych pod patronatem Wojewódzkiej Komendy Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Kuratora Oświaty. Nasza drużyna zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy uzyskanego wyniku. Opiekunami byli: pani Renata Tetera i pan Andrzej Tomiałowicz.

Szkolny turniej FIFA16

Utworzono: wtorek, 15, marzec 2016

turniej Fifa 2015 1

10 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku odbył się Szkolny Turniej FIFA16. Zorganizowała go grupa uczniów z klasy 2b po opieką nauczycieli pani Ewy Kokot, pani Wiolety Nawrot, pana Tomasza Gawrona i pana Bartosza Łapy. Odzew ze strony uczniów był bardzo pozytywny. Popołudniu w sali 26 zjawiło się około 20 zainteresowanych uczniów. Rozgrywki trwały kilka godzin, choć sami uczestnicy mówią, że odczuli to jak kilka minut. Warto dodać, że tego typu rozgrywki w naszej szkole zostały zorganizowane po raz drugi.

Tytuł Najlepszego Gracza w Fife w w ZSOiE zdobył Nikos Gargalis z klasy 2b, drugie miejsce zdobył Mariusz Jasiński z klasy 1n. Na najniższym stopniu podium uplasował się Bartosz Palmowski klasy 2b, a czwarte miejsce zajął Bartosz Dobrucki z klasy 2b.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy pozostałym uczestnikom za świetną zabawę i zdobyte bramki.

Szkolne eliminacje - supermatematyk

Utworzono: wtorek, 15, marzec 2016

 

supermatematyk 2015 grudzien

 

supermatematyk 2015 grudzien 2

 

1 grudnia 2015 roku odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK. Do następnego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 

Klasa I LO:

Paulina Borowa

Dominika Iwanicka

Maksymilian Byczkowski

 

Klasa II LO:

Emilia Rutkowska

Konrad Rutkowski

Nikos Gargalis

 

Klasa I technikum:

Rafał Król

Erwin Iwaniuch

 

Klasa II i III technikum:

Mateusz Wiśniewski

Marcin Hermansdorfer

Alicja Jagoda

 

Opiekunami uczniów są nauczyciele matematyki z naszej szkoły: Anna Wojnarowska, Andrzej Bryłka i Maciej Witczak. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów