Ostatni dzwonek dla maturzystów - zdjęcia z uroczystego pożegnania

28 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku pożegnano tegorocznych maturzystów. Absolwenci otrzymali świadectwa oraz dyplomy i wyróżnienia za działalność społeczną, kulturalną oraz osiągnięcia sportowe. Nagrodzono także najzdolniejszych uczniów, którzy wykazali się wysoką średnią ocen końcowych czy też brali udział w olimpiadach tematycznych. Było mnóstwo wspomnień, podziękowań oraz kwiaty dla nauczycieli i dyrektorów. Choć na ten dzień absolwenci czekali trzy, a w przypadku technikum cztery lata, niejednemu łezka zakręciła się w oku.

Drogim maturzystom życzymy jak najlepszych wyników egzaminu dojrzałości i wiele sukcesów na dalszej drodze życia. Żegnamy was teraz, ale mamy nadzieje, że nie zapomnicie o naszej budzie i będziecie nas odwiedzać.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia [kliknij tutaj]

 

Zdobądź stypendium pomostowe na studia!

XVI EDYCJA PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH.

„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny oferujący stypendia dla studentów na I rok i dalsze lata studiów.

Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. W roku akademickim 2017/2018 czekają na Was stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Czytaj więcej...

ZSOiE pokazało na co je stać. Zobacz zdjęcia z dni otwartych szkoły

Eksperymenty naukowe, zajęcia sportowe, przekąski, konkursy przedmiotowe, a nawet partyjka w bijący rekordy popularności "World of Tanks” - to wszystko czekało na gimnazjalistów, którzy zdecydowali się wstąpić na dni otwarte Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku. Sądząc po nastrojach, nasi przyszli kandydaci opuścili naszą szkołę z pozytywnym nastawieniem. Już niedługo zadecydują o swojej dalszej ścieżce kariery. Mamy nadzieję, że spodobała im się nasza szkoła i że 1 września 2017 roku chętnie rozpoczną w niej naukę. 

Zobacz zdjęcia i sprawdź, dlaczego warto wybrać naszą szkołę [zobacz zdjęcia]

 

Zaproszenie na dni otwarte szkoły

Drodzy Gimnazjaliści zapraszamy na DRZWI OTWARTE.

Zobaczcie nasze LICEUM i TECHNIKUM.

- najlepsze LICEUM publiczne w Powiecie Żarskim

- najlepsze Technikum w Lubsku, II miejsce w Powiecie Żarskim

 

Sukces w konkursie ,,Mój Las”

Dotarła do nas miła informacja o wynikach XXX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Mój Las" organizowanego przez  Zarząd Główny SITLiD oraz Ligę Ochrony Przyrody. Do etapu centralnego zakwalifikowana została praca Katarzyny Szturomskiej z klasy 1n wykonana pod kierunkiem pani mgr Gabrieli Fiedler. Gratulujemy!

 

Nowy odcinek ZSOiE NEWS

Zapraszamy Was do obejrzenia kolejnego odcinka serwisu informacyjnego ZSOiE News (https://youtu.be/Qg-6BvW5-nk). Mamy nadzieję, że spodobają się Wam informacje, które dla Was przygotowaliśmy. A w nich między innymi mowa o maturach próbnych, studniówce czy też Dniu Wiosny.

Korzystając z okazji zapraszamy wszystkich do współpracy. Jeżeli masz coś ciekawego do powiedzenia, chcesz pochwalić się swoimi zainteresowaniami, a może spróbować swoich sił jako redaktor, to zgłoś się do opiekuna ZSOiE TV - pana Artura Rokickiego (gabinet 21 D).

Nie zwlekaj, zgłoś się do zespołu tworzącego szkolną telewizję internetową! Czekamy na Ciebie!

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Wielkanoc 2015 1
Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Uczniom, Rodzicom i Pracownikom naszej szkoły pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
mnóstwo wiosennego optymizmu, smacznego jajka, 
a także wielu serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Wszystkich zainteresowanych rekrutacją na rok szkolny 2017/2018 zapraszamy do zakładki "Rekrutacja 2017/2018".

 

IX Regionalne Mistrzostwa Matematyczne

7 kwietnia 2017 roku w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku odbyły się po raz dziewiąty Regionalne Mistrzostwa Matematyczne organizowane przez ZSOiE  i Niepubliczne Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku. Patronat honorowy nad tymi Mistrzostwami objął: Starosta Powiatu Żarskiego pan Janusz Dudojć, Burmistrz Miasta Lubsko pan Lech Jurkowski, Lubuskie Kuratorium Oświaty, a patronat merytoryczny –  Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pracownicy Uczelni są autorami zadań konkursowych i honorowymi gośćmi Mistrzostw: dr Alina Szelecka oraz dr Sebastian Czerwiński.

Czytaj więcej...

III miejsce sztafet dziewcząt i chłopców w powiecie

7 kwietnia 2017 roku w Górce odbył się powiatowy finał LOM w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. W zawodach brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzi zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 x 800 m (dziewczyny) lub 10 x 1000 m (chłopcy). W ciężkiej rywalizacji męska jak i żeńska reprezentacja naszej szkoły wywalczyła trzecie miejsce w powiecie. Opiekunem uczniów była pani Katarzyna Nowicka.