Kacper Czahajda laureatem szczebla centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza I dzieje oręża polskiego!

W dniach 12-14 czerwca w Warszawie i w Sulejówku odbywała się druga część zawodów finałowych XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej''

Zawodnicy brali udział w dziewięciu konkurencjach:

1.Barwa i broń

2. Eksponat muzealny

3. Malarstwo historyczne

4. Znaki

5. Warszawa w latach 1887-1922

6. Geografia historyczna

7. Literatura i poezja

8. Pieśń

9. Oprowadzanie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie

 

Uczestnicy złożyli też kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza, a Gala Finałowa miała miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie. Olimpiada organizowana jest przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Centralną Bibliotekę Wojskową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Opiekunem ucznia jest p. Bartosz Łapa.

 

GRATULUJEMY