Zmagania z Kangurem

Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim 60 krajach świata. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych  z siedzibą w Toruniu,  przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych). Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych, testu finałowego. Zadania oraz termin są ustalane przez stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres”. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Konkurs przeprowadzany jest w sześciu kategoriach.

W naszej szkole konkurs został przeprowadzony 17 marca 2016 roku. Do konkursu w naszej szkole przystąpiło 35 śmiałków w dwóch kategoriach – junior i student. Na wyniki musieliśmy czekać aż do 20 maja. Okazało się, że na zaszczyt „wyróżnienia” zapracował sobie Mateusz Wiśniewski z klasy 3i (opiekun mgr Andrzej Bryłka). Gratulujemy!

 

A oto najlepsze wyniki w naszej szkole:

 

Kategoria  Junior

1. Simińska Nikoletta klasa 1n

2. Król Rafał klasa 1i

3. Kłos Oliwier  klasa 1n

 

Kategoria Student

1. Wiśniewski Mateusz klasa 3i – wyróżnienie w Konkursie  – opiekunem ucznia jest pan mgr Andrzej Bryłka.

2. Rutkowska Emilia klasa 2b

3. Świerczyński Michał klasa 2b

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy uzyskanych wyników.