"Dzień Kota" czyli otrzęsiny klas pierwszych !

Pierwszą oficjalną częścią uroczystości było ślubowanie na sztandar szkolny w obecności pani dyrektor, nauczycieli i wszystkich uczniów naszej szkoły.

 

 

Po uroczystym ślubowaniu głos zabrała Pani Dyrektor ZSOiE, Gabriela Fiedler, która następnie osobiście pasowała uczniów, poprzez uścisk dłoni i symboliczne dotknięcie olbrzymim ołówkiem ramienia osoby pasowanej.

Ale to nie wszystko; potem przyszedł czas na właściwe ”otrzęsiny”, czyli konkurencje i zabawy na wesoło. Poza tzw. koceniem, to jest domalowywaniem na twarzach pierwszaków kocich wąsów, uczniowie wzięli udział w konkurencjach takich jak: bieg w worku, wyławianie żelków z misek napełnionych mlekiem czy przeciąganie liny. Cała młodzież dobrze się bawiła, a humory dopisywały zarówno obserwatorom jak i uczestnikom imprezy.

Organizatorem otrzęsin był Samorząd Uczniowski pod kierownictwem pani Katarzyny Kużmiak.

 

Witamy Was pierwszoklasiści w gronie naszej szkolnej społeczności!